Ewa Małecka

Ewa Małecka

Psycholog - psychoterapeuta
607 068 811

Jestem psychologiem, psychoterapeutą, doradcą zawodowym. Pracuję z ludźmi od blisko 20 lat, towarzysząc ich próbom poszukiwania pełni osobistej oraz zawodowej. W swojej pracy z klientami łączę praktykę kliniczną z doświadczeniem psychologa biznesu.

Wykształcenie psychologiczne zdobywałam na Uniwersytecie Jagiellońskim, w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii przy Instytucie Psychologii Zdrowia, posiadającej akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integracyjnej, wcześniej w Podyplomowym Studium Psychoterapii Systemowej.

Jestem w trakcie procesu certyfikacji Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integracyjnej.  Odbyłam staż na oddziale dziennym Szpitala Babińskiego w Łodzi. Pracuję z pacjentami Przychodni Zdrowia Psychicznego „Sieradzka”, gdzie prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową.

Zajmuję się psychoterapią osób dorosłych z problemami osobistymi, zaburzeniami lękowymi, nastroju, osobowości, poradnictwem psychologicznym oraz wspomaganiem rozwoju osobistego i zawodowego. Szczególne miejsce w mojej praktyce zajmuje praca z osobami z grupy DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików) i DDD (Dorosłe Dzieci z rodzin Dysfunkcyjnych).

W pracy z pacjentami wykorzystuję nurt psychologii integracyjnej, który stawia przede wszystkim na relację między terapeutą oraz klientem psychoterapii, czerpiąc z dokonań i wiedzy psychoterapii egzystencjalnej, Gestalt oraz poznawczo-behawioralnej. Bliska jest mi także perspektywa nawiązująca do psychoterapii skoncentrowanej na schematach. Pracuję pod stałą superwizją.

Wierzę, że terapia jest przede wszystkim doświadczeniem lepszego rozumienia siebie, samoobserwacji, stawania po swojej stronie. Stwarza warunki by w poczuciu bezpieczeństwa, akceptacji, empatii docierać do źródeł obecnie przeżywanych trudności czy ograniczeń w rozwoju i minimalizować ich wpływ.

W pracy z klientami kieruję się zasadą autentyczności, partnerstwa, wiary w wartość tego, z kim pracuję, szacunku i akceptacji. Jestem przekonana, że w psychoterapii istotny jest nie tylko jej cel ale także droga, która do niego prowadzi sama w sobie.

Mam 43 lata, jestem mamą trzech córek, żoną, miłośniczką biegania, czytania oraz swojego domu.

Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne,
samo się ułoży.  Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz,
a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.

Eckhart Tolle

Best Website Templates at TemplateMonster.