Ewa Małecka

Ewa Małecka

Psycholog - psychoterapeuta
607 068 811

Jestem psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą. Pracuję z ludźmi od ponad 20 lat.

Wykształcenie psychologiczne zdobywałam na Uniwersytecie Jagiellońskim, w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii przy Instytucie Psychologii Zdrowia, posiadającej akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integracyjnej, wcześniej w Podyplomowym Studium Psychoterapii Systemowej.

Posiadam certyfikat nr 38 Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integracyjnej. Odbyłam staż na oddziale dziennym Szpitala Babińskiego w Łodzi. Pracuję z pacjentami Przychodni Zdrowia Psychicznego „Sieradzka”, gdzie prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową.

Zajmuję się psychoterapią osób dorosłych z problemami osobistymi, zaburzeniami lękowymi, nastroju, osobowości, poradnictwem psychologicznym oraz wspomaganiem rozwoju osobistego. Szczególne miejsce w mojej praktyce
zajmuje praca z osobami z grupy DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików) i DDD (Dorosłe Dzieci z rodzin Dysfunkcyjnych).

W pracy z pacjentami wykorzystuję nurt psychologii integracyjnej, który stawia przede wszystkim na relację między terapeutą oraz klientem psychoterapii, czerpiąc z dokonań i wiedzy psychoterapii egzystencjalnej, Gestalt oraz poznawczo-behawioralnej. Bliska jest mi także perspektywa nawiązująca do psychoterapii skoncentrowanej na schematach. Pracuję pod stałą superwizją.

Wierzę, że terapia jest przede wszystkim doświadczeniem lepszego rozumienia siebie, stawania po swojej stronie. Stwarza warunki by w poczuciu bezpieczeństwa, akceptacji, empatii docierać do źródeł obecnie przeżywanych trudności czy ograniczeń w rozwoju i minimalizować ich wpływ.

W pracy z klientami kieruję się zasadą autentyczności, partnerstwa, wiary w wartość tego, z kim pracuję, szacunku i akceptacji. Jestem przekonana, że w psychoterapii istotny jest nie tylko jej cel ale także droga, która do niego prowadzi sama w sobie.

Mam 46 lat, jestem mamą trzech córek, żoną, miłośniczką biegania, śpiewania oraz swojego domu.

Best Website Templates at TemplateMonster.